3 miesięczny Akay

3 miesięczny Akay
3 miesięczny Akay, fot. My Queen

czwartek, 2 sierpnia 2012

Nauka slalomu

Od kilku łaanych miesięcy nie chodzimy na treningi, i od takiego też czasu Akay nie widział slalomu. Uczyliśmy się metodą tunelową. Pies zrozumiał, że trzeba biec w środku i szybko. Skręcanie wejścia do slalomu szło nam jako-tako. Pewnie dlatego, że rzadko robiliśmy slalom.
No i wczoraj po długich bojach z lenistwem salom stanął pod blokiem :) oczywiście nasz slalom, ja go zrobiłam :) No i się okazało, że mam MEGA cudownego psa, który wszystko pamięta. Nawet kąt 90 mu nie straszny. Obiegał drzewka, wpadał w pierwszą tyczkę, prostował się i szedł jak burza.
Wymyśliam sobie, że najpierw zrobię konkretne wejścia a potem zacznę zwężać slalom.
Obiecałam sobie, że codziennie do obozu, czyli do 16-go będziemy ćwiczyć slalom. Proszę trzymać kciuki za mnie :D
Będę zdawać relacje z postępów :)
Dobranoc

poniedziałek, 9 lipca 2012

Seminarium z Iwoną Gołąb

Na seminarim z Iwoną byłam pod koniec marca i caly czas czekałam na filmiki ;)) od Ady, których notabene nie dostałam :(( Ale mam zdjęcia to je wstawie.


Jak widać byliśmy na hali, było bardzo przyjemnie.






A na semi byo SUPER. Dużo cennych uwag, przykłady ćw dla konkretnego psa (od tamtej pory przed każdym treningiem Akay robi ćwiczenia rozciągające do ciasnych skrętów), rady, porady i mega motywacja.
Będę "polować" na seminaria z Iwoną :) i każdemy polecam.

Pojechaliśmy całą rodziną :) Przemek pilnował Wiktorka a Ezi im towarzyszyła :) Jak przychodzili na halę popatrzeć na treningi to Ezi przyszła do mnie się przywitać a potem prosto do klatki (naszej oczywiście, a nie pierwszej wolnej) i nawet nosa nie wystawiła jak biegaliśmy. Mądre z niej suczydło.


sobota, 7 lipca 2012

Pierwsze zerówki

1go lipca odbyły się Zawody MULTICUP organizowane przez Cavano. Wzięliśmy w nich udział :) ponieważ były blisko (Głosków), było kameralnie i dla socjalizacji.
Chociaż A0 były po 12 to pojechaliśmy od rana a upał był okropny. Nie wiem kto był bardziej zmęczony, ja czy Akay.
W Agility mamy dis ponieważ nie mamy zrobionych strefówek i omijałam je. Źle mi z tym było bo mam wrażenie, że uczę Akaya omijania ich :(( ale to pierwszy i ostatni raz.
W pierwszym Jumpingu A0 zajęliśmy 4te miejsce.


Widać dokładnie co muszę ćwiczyć - bieganie i jeszcze kilka drobnostek ;)
Drugi Jumping A0 to 2gie miejsce.


Biegło mi się "za szybko" aż poszłam zapytać czy było na czysto. Ale prędkości to nie mamy rewelacyjnej. Żar z nieba i długie czekanie były tego przyczyną.
Tak sobie myślę, że skoro ja się już ogarnęłam na torze i pies nauczył się pracy przy ręku to może uda się nam przyspieszyć.
Przed nami nauka popylania po kładce :p tylko nie bardzo wiem gdzie :/ coś wymyślę.

środa, 13 czerwca 2012

Daaawno temu

W kwietniu 2011r. zaczęłam z Akayem treningi agility w Dog Campusie.
W ramach posiadania jakiegoś archiwum wstawiam filmik


Kiepskie nagranie telefonem i ciemnio się robiło :/