Od kilku łaanych miesięcy nie chodzimy na treningi, i od takiego też czasu Akay nie widział slalomu. Uczyliśmy się metodą tunelową. Pies zrozumiał, że trzeba biec w środku i szybko. Skręcanie wejścia do slalomu szło nam jako-tako. Pewnie dlatego, że rzadko robiliśmy slalom.
No i wczoraj po długich bojach z lenistwem salom stanął pod blokiem :) oczywiście nasz slalom, ja go zrobiłam :) No i się okazało, że mam MEGA cudownego psa, który wszystko pamięta. Nawet kąt 90 mu nie straszny. Obiegał drzewka, wpadał w pierwszą tyczkę, prostował się i szedł jak burza.
Wymyśliam sobie, że najpierw zrobię konkretne wejścia a potem zacznę zwężać slalom.
Obiecałam sobie, że codziennie do obozu, czyli do 16-go będziemy ćwiczyć slalom. Proszę trzymać kciuki za mnie :D
Będę zdawać relacje z postępów :)
Dobranoc
3 miesięczny Akay
3 miesięczny Akay, fot. My Queen
czwartek, 2 sierpnia 2012
poniedziałek, 9 lipca 2012
Seminarium z Iwoną Gołąb
Na seminarim z Iwoną byłam pod koniec marca i caly czas czekałam na filmiki ;)) od Ady, których notabene nie dostałam :(( Ale mam zdjęcia to je wstawie.
A na semi byo SUPER. Dużo cennych uwag, przykłady ćw dla konkretnego psa (od tamtej pory przed każdym treningiem Akay robi ćwiczenia rozciągające do ciasnych skrętów), rady, porady i mega motywacja.
Będę "polować" na seminaria z Iwoną :) i każdemy polecam.
Jak widać byliśmy na hali, było bardzo przyjemnie.
A na semi byo SUPER. Dużo cennych uwag, przykłady ćw dla konkretnego psa (od tamtej pory przed każdym treningiem Akay robi ćwiczenia rozciągające do ciasnych skrętów), rady, porady i mega motywacja.
Będę "polować" na seminaria z Iwoną :) i każdemy polecam.
Pojechaliśmy całą rodziną :) Przemek pilnował Wiktorka a Ezi im towarzyszyła :) Jak przychodzili na halę popatrzeć na treningi to Ezi przyszła do mnie się przywitać a potem prosto do klatki (naszej oczywiście, a nie pierwszej wolnej) i nawet nosa nie wystawiła jak biegaliśmy. Mądre z niej suczydło.
sobota, 7 lipca 2012
Pierwsze zerówki
1go lipca odbyły się Zawody MULTICUP organizowane przez Cavano. Wzięliśmy w nich udział :) ponieważ były blisko (Głosków), było kameralnie i dla socjalizacji.
Chociaż A0 były po 12 to pojechaliśmy od rana a upał był okropny. Nie wiem kto był bardziej zmęczony, ja czy Akay.
W Agility mamy dis ponieważ nie mamy zrobionych strefówek i omijałam je. Źle mi z tym było bo mam wrażenie, że uczę Akaya omijania ich :(( ale to pierwszy i ostatni raz.
W pierwszym Jumpingu A0 zajęliśmy 4te miejsce.
Widać dokładnie co muszę ćwiczyć - bieganie i jeszcze kilka drobnostek ;)
Drugi Jumping A0 to 2gie miejsce.
Biegło mi się "za szybko" aż poszłam zapytać czy było na czysto. Ale prędkości to nie mamy rewelacyjnej. Żar z nieba i długie czekanie były tego przyczyną.
Tak sobie myślę, że skoro ja się już ogarnęłam na torze i pies nauczył się pracy przy ręku to może uda się nam przyspieszyć.
Przed nami nauka popylania po kładce :p tylko nie bardzo wiem gdzie :/ coś wymyślę.
Chociaż A0 były po 12 to pojechaliśmy od rana a upał był okropny. Nie wiem kto był bardziej zmęczony, ja czy Akay.
W Agility mamy dis ponieważ nie mamy zrobionych strefówek i omijałam je. Źle mi z tym było bo mam wrażenie, że uczę Akaya omijania ich :(( ale to pierwszy i ostatni raz.
W pierwszym Jumpingu A0 zajęliśmy 4te miejsce.
Drugi Jumping A0 to 2gie miejsce.
Biegło mi się "za szybko" aż poszłam zapytać czy było na czysto. Ale prędkości to nie mamy rewelacyjnej. Żar z nieba i długie czekanie były tego przyczyną.
Tak sobie myślę, że skoro ja się już ogarnęłam na torze i pies nauczył się pracy przy ręku to może uda się nam przyspieszyć.
Przed nami nauka popylania po kładce :p tylko nie bardzo wiem gdzie :/ coś wymyślę.
środa, 13 czerwca 2012
Daaawno temu
W kwietniu 2011r. zaczęłam z Akayem treningi agility w Dog Campusie.
W ramach posiadania jakiegoś archiwum wstawiam filmik
Kiepskie nagranie telefonem i ciemnio się robiło :/
W ramach posiadania jakiegoś archiwum wstawiam filmik
Kiepskie nagranie telefonem i ciemnio się robiło :/
Subskrybuj:
Posty (Atom)






